Maj 12 2019

4. VELIKONOČNA NEDELJA

Objavljeno v Oznanila

Napovednik:

 • Hvala g. škofu msgr. dr. Petru  Štumpfu za vizitacijo, ki jo je imel v naši župniji minuli četrtek ter za današnje srečanje in podelitev zakramenta svete birme 18 birmancem. Bog naj blagoslavlja njegovo škofovsko pot ter pot vere naših birmancev in njihovih družin ter botrov. Hvala tudi birmancem in staršem ter vsem, ki ste sodelovali ter lepo pripravili slovesnost svete birme.

 • Danes zaključujemo teden molitve za duhovne poklice. Nikakor pa ne molitve in prizadevanja za prebujanje in vztrajanje v poklicanosti fantov in deklet v duhovne poklice. Popoldne ob 16.00 bo za celotno škofijo v cerkvi sv. Jakoba v Dobrovniku molitvena ura, ob 17.00 pa sveta maša za duhovne poklice. Ob izhodu iz cerkve lahko vzamete zloženko s predlogi za delo za nove duhovne poklice ter izjava s katero se odločite, da boste redno molili za nove duhovne poklice ter tako izpolnili Jezusove besede: »Prosite torej Gospoda žetve, naj pošlje delavcev na svojo žetev« (Mt 9,38).

 • Danes ob 17.00 bo v župnišču srečanje zakonske skupine Sv. Frančišek.
 • V ponedeljek po večerni sveti maši bo srečanje ŽK.

 • V torek po večerni sveti maši bo srečanje ŽPS.
 • V petek ob 17.00 bo v župnišču priprava na krst.

 • V petek začnejo devetdnevnico letošnji prvoobhajanci. V soboto 5. maja so skupaj s starši že bili na DO v Veržeju, v soboto 18. maja pa bodo drugič prejeli zakrament svete spovedi (neposredno pred prvim svetim obhajilom). Lepo povabljeni, da se skupaj s starši zberemo v naši cerkvi ob 18.00.
 • Nadaljujemo šmarnično pobožnost. Lepo povabljeni vsak večer k sveti maši in sodelovanju s petjem (hvala Aniti in mladim pevkam s kitaristko), molitvijo in spremljanjem šmarničnega razmišljanj ob Panonskih cvetovih za Marijo.

  • Prihodnjo nedeljo po sveti maši ob 8.00 bodo izredni delivci obhajila nesli obhajilo bolnikom na dom. K sveti maši ob 10.00 pa lepo povabljeni starši z predšolskimi otroki, ki so bili krščeni v naši župniji in tudi tisti, ki ste se preselili od drugod. Povabite tudi botre. Pri sveti maši bo poseben blagoslov otrok in staršev, po sveti maši pa bo družabno srečanje ob pecivu in pijači.
  • Prihodnjo nedeljo ob 15.00 vabljeni na slavljenje za družine v vrtec Lavra v Murski Soboti.

 • Povabljeni pa smo tudi na romarski shod v Veržej ob prazniku Marije Pomočnice, ki bo v soboto 18. maja in v nedeljo 19. maja 2019. V soboto ob 20.00 bo večerna sveta maša v Marijanišču, ki jo bo vodil g. Aljaž Baša, kaplan v stolni župniji Murska Sobota. Po  sveti maši bo procesija s kipom Marije Pomočnice v župnijsko cerkev in pete litanije Matere Božje. V nedeljo pa bo ob 14.00 molitvena ura za duhovne poklice v župnijski cerkvi. Ob 15.00 bo procesija s kipo Marije Pomočnice v Marijanišče in sveta maša, ki jo bo vodil upokojeni nadškof dr. Marjan Turnšek.

Komentiraj.

Sledi nazaj URI | Komentarji RSS

Napiši komentar.